Transport

Avalikud bussiliinid 

Bussiveo korraldaja:  MTÜ Põhja-Eesti Ühistranspordikeskus tel. 640 6780, info@ytkpohja.ee

Liinide teenindaja:
AS SEBE, infotelefon 602 2555, info@sebe.ee.

* Kui te olete midagi bussi unustanud, siis palume sellest teatada liini teenindajale. 
* Pretensioonid esitage palun nii korraldajale kui ka liini teenindajale.


SÕIDUPLAANID 

www.peatus.ee

113 koondplaan   (alates 30.10.2023)

117, 117A, 177 koondplaan  (alates 06.11.2023)

 

Piletiinfo

Saku piirkonda teenindavad liinid kuuluvad Harju maakonna ühtsesse piletimüügisüsteemi, mis võimaldab kasutada mitmeid soodustusi ja kuukaarte. Kuukaarte saab osta nii maakonna ja Tallinna bussiliinidele, kui ka maakonna ja Tallinna bussidele ning liinirongidele. Piletihinnad ja soodustused leiab https://www.ytkpohja.ee/piletite-hinnad

Kõik liinid on tasuta kuni 19-aastastele (kaasa arvatud) ja eakatele alates 63. eluaastast.

_________

Rong

Reisijatevedu raudteel korraldab AS Eesti Liinirongid. Rongide sõiduplaan on leitav siit.

Kogu info Eesti ühistranspordi kohta maal, õhus ja vees - www.peatus.ee.

_________

Õpilastransport

Bussivedu Saku valla siseliinidel (õpilasliinidel) korraldab Hansabuss AS, kontakttelefon 677 9663. Sõiduplaanid: siin ja peatus.ee.

Küsimused õpilastranspordi kohta esitage: Peep Pukk, majandusteenistuse juht, tel 671 2406 või peep.pukk@sakuvald.ee

_________

Arhiiv

Bussiliiklusest Saku vallas (artikkel Saku Sõnumite 2020. aasta augustinumbris)

Alates 1. augustist 2022:

Liin 206 asendatakse liiniga 117Bmarsruut Saku (algpeatusega Teaduse) – Tallinn (lõpp-peatus Viru). Tööpäeval on peatusest Estonia väljumisi 13 ning nädalavahetustel ja riigipühadel 8. Sealjuures plaanitakse lõpetada peatuse Uusmäe teenindamine elamupiirkonna siseselt. Lähim peatus Uusmäe peatuse kasutajatele on 5 minutilise jalutuskäigu ja 400 meetri kaugusel asuv Tiigi peatus.

Liin 206A asendatakse liiniga 177, marsruut Tallinn (algpeatusega Viru) – Saku – Kiisa – Aespa (lõpp-peatus Entusiasti).

Liin 219 asendatakse liiniga 178, marsruut Tallinn (peatus Estonia post 4) – Luige – Kurtna  – Aespa (peatus Entusiasti). Kõikidel nädalapäevadel on peatusest Estonia väljumiste arv 8.

Samuti muutub bussiliini 117A graafik, et tagada Tallinnast Saku suunal ühtlane intervall.

Õpilastransport

___________________________________________________

Koolibusside sõiduplaan alates 30.10.2023

___________________________________________________

Bussid

MTÜ Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse poolt korraldavatel liinidel Harjumaal kehtib nulleurone bussipilet  alates 1. juulist 2018 avalikel liinidel ühistranspordi kasutajatele, kes ei ole vanuses 20 - 62 eluaastat, see tähendab - pileti ostmise kohustus on inimestel vanuses 20-62 (kaasa arvatud) eluaastat.

Rong

Tasuta saavad õpilased sõita õppetöö perioodil Elroni II ja III tsoonis, kuhu kuuluvad kõik Saku vallas asuvad rongipeatused. Tallinna suunal on võimalik tasuta sõita õppetöö perioodil kuni Valdeku peatuseni, sealt edasi tuleb tasuta sõidu jätkamiseks kasutada Tallinna ühistransporti või tuleb edasise sõidu eest maksta kohe oma kodupeatuses rongi sisenedes. Õpilane peab klienditeenindajale näitama Ühiskaarti, Saku valla kooli õpilaspiletit või mõne teise kooli Ühiskaardi funktsiooniga õpilaspiletit ja ütlema, kuhu ta sõita soovib. Tallinnas maksab sõit 1 euro, piletimasinast 90 senti. Pileti eest saab rongis tasuda sularahas või Elroni sõidukaardile laetud rahaga. E-õpilaspileti ja Ühiskaardiga rongis maksta ei saa. Ühiskaardile saab aga osta eelnevalt päeva- või kuupileti.
 

___________________________________________________
 

Küsimuste puhul palume pöörduda majandusteenistuse juhi Peep Pukk poole telefonil 671 2406 või e-kirjaga peep.pukk@sakuvald.ee

 
Transpordivõimalustest Saku vallas saad lugeda siit.