Koolibusside sõiduplaan 1. septembril 2021 

Koolibusside sõiduplaan alates 2. september 2021

Erinevus kevadise graafikuga on Kasemetsa teed läbivate busside osas, kus taastus liini nr 113 marsruut ja jääb ära ajutiselt sõitnud liin nr 25 ning lisandus Aespalt Kurtna Kooli sõitev liin nr 13A.

___________________________________________________

 

1. septembrist kuni 30. juunini on Saku valda registreeritud 7–19-aastasel õpilasel (õpilaspileti ettenäitamisel või elektroonilise sõiduõiguse olemasolul) võimalik valla piires kõikide busside ja rongidega sõita tasuta – koolibussidega, avalike liinide bussidega nr 113, 117, 117A, kommertsliinide bussidega nr 206 ja 219 ning Elroni rongidega.

Bussid

Sõidul Tallinnasse lõpeb Samati bussides õpilaste tasuta sõidu õigus liinil 206 Männiku peatuses ja liinil 219 Raudalu peatuses. Sealt edasi on võimalik tasuta sõitu jätkata Tallinna ühistranspordiga või tuleb edasise sõidu eest Tallinnas tasuda 1 euro sõidukorra eest. Õpilane peab valideerima bussi sisenedes oma elektroonilise õpilaspileti või isikustatud Ühiskaardi ning ütlema bussijuhile, kas ta soovib sõita tasuta linna piirini või tasuda eraldi Tallinnas sõidu eest. Maksta on võimalik ka Saku valla e-õpilaspiletiga, millele saab pilet.ee keskkonnas raha peale laadida. Avalike liinide bussides on kuni 19aastastel kõikjal sõit tasuta.

Rong

Tasuta saavad õpilased sõita Elroni II ja III tsoonis, kuhu kuuluvad kõik Saku vallas asuvad rongipeatused. Tallinna suunal on võimalik tasuta sõita kuni Valdeku peatuseni, sealt edasi tuleb tasuta sõidu jätkamiseks kasutada Tallinna ühistransporti või tuleb edasise sõidu eest maksta kohe oma kodupeatuses rongi sisenedes. Õpilane peab klienditeenindajale näitama Ühiskaarti, Saku valla kooli õpilaspiletit või mõne teise kooli Ühiskaardi funktsiooniga õpilaspiletit ja ütlema, kuhu ta sõita soovib. Tallinnas maksab sõit 1 euro, piletimasinast 90 senti. Pileti eest saab rongis tasuda sularahas või Elroni sõidukaardile laetud rahaga. E-õpilaspileti ja Ühiskaardiga rongis maksta ei saa. Ühiskaardile saab aga osta eelnevalt päeva- või kuupileti.

___________________________________________________
 

Küsimuste puhul palume pöörduda haridusspetsialisti Merlin Seervaldi poole telefonil 671 2437 või e-kirjaga merlin.seervald@sakuvald.ee.

 
Transpordivõimalustest Saku vallas saad lugeda siit.