Taaskasutus Saku vallas
Saku jäätmejaama taaskasutuspunkt
Tiigi tn 15, Saku alevik
Avatud K-R: 12:00 kuni 19:00, L-P: 11:00 kuni 18:00
Saku aleviku taaskasutuspunkt
Üksnurme tee ääres Saku Tehno kõrval (endile Saku jäätmepunkti territoorium)
Avatud E-P 10.00 kuni 18.00
Alale saamiseks tuleb helistada väraval oleval telefoninumbril
Territooriumil on videovalve!
Kiisa aleviku taaskasutuspunkt
Pargi tn 1 (Kiisa jäätmepunkti territooriumil paremal pool tagumises nurgas)
Avatud E-P 07:00 kuni 20:00
Alale saamiseks tuleb helistada väraval oleval telefoninumbril
Territooriumil on videovalve!
Tuua võib: puhtaid, terveid ja heas korras rõivaid ja jalatseid, nõusid ja söögiriistu, raamatuid, mänguasju, hobi- ja sporditarbeid, töökorras kodutehnikat ja muid kodukaupu.
Palume mitte tuua: turvatoole ja -hälle ja madratseid, lapsevankreid.
___________________________________
Mida taaskasutuspunkti tuua?
Saku taaskasutuspunktidesse saab tuua puhtaid, terveid ja heas korras rõivaid ja jalatseid, nõusid ja söögiriistu, raamatuid, mänguasju, hobi- ja sporditarbeid, kodutehnikat. Taaskasutuspunkt näeb välja kui väike majake, kuhu saab ise juhiste järgi annetused panna.
Saku aleviku taaskasutuspunkt asub endisel Saku jäätmepunkti territooriumil Üksnurme tee ääres Saku Tehno kõrval ja on avatud esmaspäevast pühapäevani kell 10–18, värava avamiseks tuleb helistada.
Kiisa aleviku taaskasutuspunkt asub Kiisa jäätmepunkti territooriumil (Pargi tn 1, Kiisa alevik) ning on avatud esmaspäevast pühapäevani kell 07–22.
Juhised sortimiseks on kõik kohapeal kirjas. Konteineri täitumisel hoiab vald silma peal ning kui see saab täis, tuleb Uuskasutuskeskus annetustele järele. Alal on ka videovalve.
Annetatud esemed sorteeritakse üle ning heas korras asjad suunab Uuskasutuskeskus uuesti ringlusse. Osa asju annetatakse abivajajatele, suurem osa läheb sõbralike hindadega müüki Uuskasutuskeskuste kauplustes. Isemajandava mittetulundusühinguna katab Uuskasutuskeskus annetuste müüki panekuga poodide tegevuskulud. Uuskasutuskeskusel on 14 poodi üle Eesti, lisaks on sellest kevadest avatud e-pood aadressil pood.uuskasutus.ee. Andes asjadele uue elu, säästad keskkonda ja teed head!
Kuhu viin mööbli?
Saku valla taaskasutuspunktidesse saab tuua väiksemaid esemeid alates rõivastest kuni väiksema kodutehnikani. Vahel jääb majapidamises aga üle ka mööblit ning kogukamat kodutehnikat. Mida nendega teha? Kui mööbel on heas korras ning tehnika toimiv ja kasutuskõlblik, siis saab Saku aleviku piirkonnas täiesti tasuta järele kutsuda Uuskasutuskeskuse kaubiku, kirjutades kaubik@uuskasutus.ee või helistades telefonil 55 533 001.
Kaubikut tellides tuleb eelnevalt edastada info annetatava eseme kohta ja teha sellest ka pilt, et oleks lihtsam vedusid plaanida. Ühtlasi oskab Uuskasutuskeskus saadetud info põhjal anda asjakohast nõu, kas kõnealune mööblitükk või tehnikaseade võiks minna uuele ringile ja rõõmustada järgmisi omanikke.
___________________________________
UUDISED
Saku vald avas koostöös Uuskasutuskeskusega taaskasutuspunktid
Tekst: Esme Kassak, Uuskasutuskeskus
Novembri algusest on Saku valla elanikel võimalik mugavalt ära anda kodus seisma jäänud, kuid heas korras asju. Koostöös Uuskasutuskeskusega pani Saku vald kahte kohta, Saku ja Kiisa alevikku, püsti spetsiaalsed uuskasutuspunktid. Sinna saab ära tuua selliseid esemeid, mis ei peaks prügimäel lõpetama, vaid võiksid minna uuesti ringlusse.
Viimastel aastatel on rohelise Saku vald palju panustanud sellesse, et inimesed saaksid majapidamises tekkivaid jäätmeid sorteerida võimalikult keskkonnateadlikult. Rohelise tunnuslausega vallale on selline lähenemine väga tähtis, sest igaühe panus loeb puhtama maailma loomisel. Teisalt ei ole olnud valla elanikel seni mugavat võimalust ära anda asju, mis on jätkuvalt väga heas korras. Seetõttu on lõpetanud kastitäis raamatuid hoopistükkis paberi ja papi konteineris ning prügi hulka jõudnud mõnigi täiesti terve ese.
Uuskasutuspunkt – uutmoodi lahendus
Saku valla keskkonnaspetsialisti Kerli Lauri sõnul tegi selline olukord murelikuks ning seepärast hakati otsima lahendusi. „Vallas on riidekonteinereid, kuid inimestel jääb üle ka nõusid ja raamatuid. Olen soovitanud need viia Uuskasutuskeskuse kauplustesse, ent need jäävad valla elanikele kaugeks. Nii jõudsimegi koostööni Uusasutuskeskusega ja edaspidi on meil vallas kohapeal vastavad kogumiskohad."
Uuskasutuskeskusel on väga hea meel proovida sellist uuenduslikku lähenemist Saku vallaga, kes väärtustab keskkonnasõbralikku mõtteviisi. „Tegemist on täiesti uue kontseptsiooniga, kus asjade annetamine on inimeste jaoks iseteeninduslik. Jagame Saku vallaga samu väärtusi ning kogu projekti läbimõtlemine on hästi huvitav olnud," kommenteeris Uuskasutuskeskuse tegevjuht Diana Paakspuu.
Uuskasutuskeskus on mittetulundusühing, mille eesmärk on teha uuskasutamine kõikidele Eesti inimestele kättesaadavaks. Uuskasutuskeskus tegeleb uuskasutuse edendamisega peamiselt kahel viisil, suunates Eesti inimestelt kogutud puhtad ja kasutuskõlblikud asjad uuesti ringlusesse ning otsides võimalusi, kuidas vanadele asjadele uus elu anda. Täpsemat infot leiad www.uuskasutus.ee