12.08.19

Kiisa jäätmepunkt


Kiisa alevikus Pargi tn 1 on avatud iseteenindav videovalvega jäätmepunkt, kuhu kohalikud elanikud saavad tasuta paberit ja kartongi, pakendeid, elektroonikajäätmeid, ohtlikke jäätmeid (vastu võetakse värve, trükivärve, liime, vaikusid, lahusteid, õli ja rasva, luminestsentslampe, patareisid ja akusid, ohtlike ainetega saastunud pakendeid), klaasi (nt lehtklaasi) ja plaste (plastist pesukausse, kanistreid, ämbreid, mänguasju: ehituslikku plasti vastu ei võeta) ära tuua. Jäätmepunkt on avatud kogu aeg.

Punkt asub siin.

Jäätmepunkti territooriumile pääsemiseks tuleb värava taha jõudes helistada tavakõne tariifiga telefoninumbrile 57 705 904 (number on kirjas väraval asuval sildil).

Kõikide jäätmeliikide jaoks on jäätmepunkti territooriumil eraldi kogumismahutid või konteinerid. Kõik kogumisvahendid on varustatud siltidega, mille peal on kirjas, millist liiki jäätmed millisesse mahutisse või konteinerisse sobivad. Jäätmekonteinerite ja -mahutite sihipärase kasutamise üle peavad valvet videokaamerad.

Kuidas jäätmepunkt toimib?

- Võta kaasa telefon ja sõida sobivate jäätmetega Kiisa alevikus Pargi tn 1 asuva jäätmepunkti väravasse.

- Helista väraval olevale telefoninumbrile 57 705 904, et tellida värava automaatne avamine. Värav on avatud ühe minuti ja sulgub seejärel automaatselt.

- Leia jäätmepunktis õiged kogumismahutid ja vabane jäätmetest.

- Jäätmepunkti territooriumilt lahkumiseks helista samale numbrile 57 705 904, et väravad uuesti avada.

Jäätmepunkti elu ja areng sõltub sellest, kuidas inimesed selle omaks võtavad ja käituvad. See väike jäätmepunkt ei ole mõeldud näiteks ehitusjäätmete, suurjäätmete või rehvide jaoks. Kui märkate punktis sobimatuid tegevusi, siis andke sellest teada tel 51 987 901 või e-posti aadressil kerli.laur@sakuvald.ee.

 

Saku jäätmepunkt

 
Saku alevikus Üksnurme tee ääres parklas on avatud iseteenindav videovalvega jäätmepunkt, kuhu kohalikud elanikud saavad tasuta paberit ja kartongi, pakendeid, elektroonikajäätmeid ning ohtlikke jäätmeid (vastu võetakse: värvid, trükivärvid, liimid, vaigud, lahustid, õli ja rasv, luminestsentslambid, patareid ja akud, ohtlike ainetega saastunud pakendid!) ära tuua. Jäätmepunkt on avatud kogu aeg.
Punkt asub siin.
Jäätmepunkti territooriumile pääsemiseks tuleb värava taha jõudes helistada tavakõne tariifiga telefoninumbrile 57 870 003 (number on kirjas väraval asuval sildil).
Kõikide jäätmeliikide jaoks on jäätmepunkti territooriumil eraldi kogumismahutid või konteinerid. Kõik kogumisvahendid on varustatud siltidega, mille peal on kirjas, millist liiki jäätmed millisesse mahutisse või konteinerisse sobivad. Jäätmekonteinerite ja -mahutite sihipärase kasutamise üle peavad valvet videokaamerad.
Kuidas jäätmepunkt toimib?
- Võta kaasa telefon ja sõida jäätmetega Saku alevikus Üksnurme tee ääres oleva jäätmepunkti väravasse.
- Helista väraval olevale telefoninumbrile 57 870 003, et tellida värava automaatne avamine. Värav on avatud ühe minuti ja sulgub seejärel automaatselt.
- Leia jäätmepunktis õiged konteinerid ja vabane jäätmetest.
- Jäätmepunkti territooriumilt lahkumiseks helista samale numbrile 57 870 003, et väravad uuesti avada. Kui väravad helistamise peale ei avane, vajuta avamiseks väravast paremal pool olevat avariinuppu.
Jäätmepunkti elu ja areng sõltub sellest, kuidas inimesed selle omaks võtavad ja käituvad. See väike jäätmepunkt ei ole mõeldud näiteks ehitusjäätmete jaoks. Kui märkate punktis sobimatuid tegevusi, siis andke sellest teada tel 5198 7901 või e-posti aadressil kerli.laur@sakuvald.ee.

 

Saku vallas on ka teisi avalikke pakendite kogumismahuteid ning lisaks ka rõivaste ja tekstiilimahuteid (vt avalike kogumismahutite asukohta siit). Suurjäätmeid saab tasuta ära anda Ekovir OÜle (info: Tel 60 53 869, e-post: tallinn@ekovir.ee).

 

Pääsküla jäätmejaam

Alates 2017. aasta 1. jaanuarist saavad Saku valla elanikud viia oma liigiti kogutud jäätmed Tallinnasse Pääsküla jäätmejaama (vaata kaarti siit). Enne jäätmete üleandmist tuleb esitada operaatorile oma ID-kaart. Vaata Pääsküla jäätmejaamas vastu võetavaid jäätmeliike ja hindu siit (kehtivad alates 15.12.2017)

Aadress: Raba tn 40, Nõmme linnaosa, Tallinn (Pääsküla endise prügila kõrval)

1.11.2018 muutusid jäätmejaama lahtioleku ajad. Jäätmejaam on avatud:

E, T, K, R 14–19;

L-P 10–15,

N - suletud. Riigipühadel suletud.

Pääsküla jäätmejaamas võetakse vastu järgmiseid jäätmeliike:
(klikkides tabelil, satud Pääsküla jäätmejaama lehele)

NB: Koguseliste piirangute puhul on tasuta ühel toojal korraga jäätmeid võimalik üle anda üks kord päevas.

Toimetaja: VICTORIA PARMAS