« Tagasi

Selgusid silmapaistvad kultuuri-, spordi- ja noortevaldkonna tegijad

1. veebruaril toimunud pidulikul tänugalal tunnustas Saku vald 2023. aastal silma paistnud kultuuri-, spordi- ja noortevaldkonna tegijaid. Laureaadid kuulutati välja kuueteistkümnes kategoorias.

Aasta kollektiivijuht Killu Rikker

Killu on loonud laulukooris Tuljak kaasava ja ühtse meeskonna kohalikest vabatahtlikest lauljatest ning korraldanud väga eduka teavitus- ja värbamiskampaania täiskasvanud õppija nädala raames. Ta on pühendunud koorijuht, kes on ehitanud silla klassikalise koorimuusika ja pop/rock muusikakultuuri vahele.

Aasta kollektiiv Saku Mandoliinid

Saku Mandoliinid on tegutsenud üle kümne aasta ning nende tuntus on levinud üle Eesti. Iseäranis põuepugevad on olnud jõulukontserdid Saku kirikus ja Kiisa Vabaajakeskuses. Esinetud on Sack von Soundil ja paljudel teistel festivalidel. Orkestri liikmete ind ja esinemisrõõm pole aastatega raugenud, vaid kogub aina tuure.

Aasta ringijuht Georg Martin Siemann

Georg Martini juhtimisel toimuvad populaarsed kokandusringid, kus noored õpivad valmistama kergeid tervislikke toite. Räägitakse ka söögis sisalduvate toitainete vajalikkusest ning õpitakse koostama täisväärtuslikku menüüd. Samuti õpitakse toite kaunistama ja isuäratavalt serveerima.

Aasta noor kultuuritegija Miia Polding

Miia on Saku Gümnaasiumi abiturient, Saku Muusikakooli vilistlane, MUBA kandleeriala õpilane ja „Aasta kandleõpilane 2023". Tal on oma ansambel Paulina&Miia, millega esitatakse nii autori- kui ka omaloomingut. Miia on saavutanud esimese koha VII rahvusvahelisel rahvapillide festival-konkursil ansamblitele ja orkestritele ning konkursil „Art Dominanta".

Aasta kultuuritegija Eve Lutter

Eve on kõrgetasemeline tantsijate koolitaja ning rahvatantsu eestvedaja. Tema juhendada on enim tantsurühmi vallas ning ta on aastaid aidanud korraldada laulu- ja tantsupäeva. Ta on oma rühmadega esindanud Sakut nii Eesti tantsupidudel kui ka väljaspool.

Kultuuri valdkonna eriauhind – Tõnno Piigli

Tõnno teeb tööd hingega ja särasilmselt ning on motiveeriv liider nii oma tiimile, ringi- ja huvijuhtidele kui ka teistele. Lisaks kultuurikeskuse juhtimisele on ta silma paistnud erakordsete ürituste korraldamise ja väljatöötamisega, kultuurikalendri ja -tegevuse edendamise ja loomisega ning muusikaliste projektide läbiviimisega.

Aasta noor tegija Toomas Ulmas

Toomas on teinud valla asutustes väga palju vabatahtlikku tööd, aidates korraldada üritusi, eelkõige heli- ja valgustehnilise poole pealt ning videomontaažiga. Ta on Saku Gümnaasiumi õpilasesinduse liige ning olnud ka selle president. Toomas on jõudnud välja koolitada ka teisi noori, innustanud neid oma eeskujuga ja tõmmanud kaasa ürituste korraldamisesse.

Aasta noorte sõber Saku Õlletehas AS

Saku Õlletehas on aidanud igal aastal valla asutusi eri moel – andnud üritustele pinke, laudu, telke ja loosiauhindu ning lastekaitsepäeval noortele ja lastele karastusjooke. Tänu õlletehasele on noortel laagrites ja malevates alati värske vesi käepärast. Lisaks on ettevõte toetanud Saku ja Kiisa helkuripuude avamist helkuritega.

Aasta noorte tegu – gümnaasiumi kevadballi traditsiooni taaselustamine, peakorraldajateks 12R klassi õpilased Andra Bergmann ja Megan Vain

Peale pikka pausi toimus Saku Gümnaasiumi kevadball, mille äratasid ellu 45. lennu abituriendid oma praktilise töö raames. Sellest sai kogu kooliperet ühendanud sündmus. Balli läbiv teema oli Hollywood ning õhtu muutsid eriliseks esinejad − DJ ja peotantsupaarid. Traditsioonide kohaselt valiti ja krooniti balli kuningas ja kuninganna.

Aasta noortesõbralik tegu– Saku Gümnaasiumis koolipäeva alguse pool tundi hilisemaks nihutamine, kool algab 8.30

Pool tundi hilisem koolipäeva algus mõjutab positiivselt õppijate motivatsiooni, produktiivsust ja tähelepanuvõimet, paranevad õpitulemused, õpilased on emotsionaalselt ja sotsiaalselt tervemad ning liiguvad rohkem. See annab 1600-le valla koolinoorele juurde pool tundi magusat hommikust uneaega.

Aasta veteransportlane Ivar Raig

Ivar on 70+ vanuseklassis kümnevõistluses Euroopa ja Aafrika meister ning maailma edetabelis 2. kohal. Lisaks sai ta möödunud aastal medaleid rahvusvahelistelt kergejõustikuvõistlustelt ja püstitas Eesti rekordeid mitmetel kergejõustikualadel. Ta tuli korvpallis Euroopa lahtistel meistrivõitlustel Leedu 70+ meeskonna koosseisus hõbemedalile. Eesti Kalev 70+ võistkonnaga sai hõbemedali Euroopa mängudel ja Eesti meistritiitli.

Aasta meessportlane Kristo Kent

Kristo saavutas IFAA (International Field Archery Association) maailmameistrivõistlustel siselaskmises 3. koha, FAAE Eesti Maastikuvibu Liidu sisemeistrivõistlustel 1. koha, Eesti ja Euroopa meistrivõistlustel maastikulaskmises 1. koha ning Eesti meistrivõistlustel vibujahis samuti 1. koha.

Aasta naissportlane Triin Kent

Triin sai maailmameistrivõistlustel siselaskmises ning MM-il vibujahis 2. koha, Euroopa meistrivõistlustel maastikulaskmises 2. koha, FAAE Eesti Maastikuvibu Liidu korraldatud sisemeistrivõistlustel 1. koha ning Eesti meistrivõistlustel maastikulaskmises 1. koha.

Aasta noor meessportlane Kaur Kennerth Tomann

Korvpallur Kaur Kennerth on Eesti U18 rahvuskoondise mängija, kes treenib Itaalia korvpalliakadeemias Stella Azzurra Rooma. Ta on G4S noorteliiga U16 Eesti meister ja võistkonna parim mängija, EYBL (European Youth Basketball League) U16 meister ja turniiri kõige kasulikum mängija. Lisaks on ta Koolispordi Liidu 8.-9. klasside meister Saku Gümnaasiumi võistkonnas.

Aasta noor naissportlane Karolin Victoria Kotsar

Karolin Victoria on põhjamaade meister 200 m vabaltujumises. Tal on ka ette näidata juunioride Euroopa meistrivõistluste edukad tulemused 50 m, 100 m, 200 m ja 400 m vabaltujumistes ning 200 m kompleksujumises.

Aasta treener-spordiedendaja Kristjan Puustusmaa

Kristjan on „Saku vald liigub" projektijuht, kes toetab oma tegevusega süsteemset lähenemist liikumisele ja tervisest hoolimisele kogu elukaare ulatuses. Tema eesmärgiks on tõsta tähelepanu keskmesse liikumisaktiivsus, võimalused ja teadlikkus, aga ka liikumiskultuur ja -üritused. Ta suunab diivanilt tõusma neidki, kes seni on vaid plaane teinud.

Aasta võistkond Saku Sportingu naiskond

Saku Sportingu naiskonna saavutuseks on jalgpalli Eesti meistrivõistluste 2. koht, Eesti Naiste Karikavõistluste finaali võit ning Naiste Balti liiga 3. koht.

„Saku vald liigub" auhinnad

„Saku vald liigub" projekti raames sai iga liikuja ja üritustel osaleja panna enda nime loosikasti. Kõikide vahel loositi välja Aasta spordisõber 2023 auhind, mille võitis Marika Martin.

„Saku vald liigub" eriauhinna tubli ja väga aktiivse terviseliikumise eest Saku terviseradadel pälvis Sale Mantsik.