Valdeku järve äärne Trapi tee ja parkimisala on valmis

2021. aasta sügisel alustas Saku vald Männikul Valdeku järve ääres oleva Trapi tee remonti ja parkimisalade ehitamist. Nüüd on ehitustööd lõppenud ning endine veidi räämas ja keerulise liikluskeskkonnaga piirkond on saanud täiesti uue väljanägemise.

„Trapi tee ümbrus, Saku valla suvise hooaja üks probleemsemaid kohti, on saanud nüüd täiesti uue kuue," ütles Saku vallavanem Marti Rehemaa. „Head ja mugavad tingimused on loodud nii jalakäijatele kui ka autoga tulijatele", täpsustas vallavanem.

Valdeku järv on armastatud suvitus- ja sportimiskoht paljudele Saku valla ja Tallinna inimestele. Seal asuvad ka Männiku Wakepark ja discgolfi rajad.

„Jalakäijatele ohutuse tagamiseks ehitati autoteest piirdega eraldatud kõnnitee alates Männiku tee kergliiklusteest kuni järve kaugemas otsas asuva Wakepargini. Kapitaalselt remonditi sõidutee osa ning sõidukitele ehitatud kolmes parklas on kohti 120 autole. Kõnniteed ja parklad said nõuetekohased valgustused ja et kõik rajatised kestaksid pikka aega, kindlustati järve kallas, mis aja jooksul oli kohati üsna palju varisenud," loetles tehtud töid vallamajanduse insener August Albert.

Ehitamise kogumaksumus oli 442 000 eurot, millest 204 894 eurot oli Eesti riigi toetus MATA programmi kaudu.

Tööde tellija oli Saku vallavalitsus, ehitusprojekti koostas Roadexpert OÜ, ehitusööd teostas Atemo OÜ, tööde tehnilist järelevalvet teostas OÜ Tarindiprof .