2024. aasta kaasava eelarve hääletuse tulemused on selgunud

Rahva hääletuse tulemusel saab Üksnurme küla sel aastal puhke- ja liikumisala, mis tuleb Talve tee L1 kinnistule. Aga häid uudiseid on veel.

Esimesed avalikud joogiveekraanid on plaanis rajada Saku spordipargi maa-alale ja need valmivad juba sel ja järgmisel aastal. Roobuka raudteejaama suunduva tee valgustamine läks tänavavalgustuse plaani ja tee saab sel aastal valgeks. Üksnurme, Metsanurme ja Kasemetsa küla ühendava matkaraja tegemise võimalikkust asub vallavalitsus uurima. Parkimiskorralduse muutmine Saku Gümnaasiumi põhikoolimaja parklas võetakse plaani ja ideed arendatakse edasi. Nii pinke kui prügikaste lisatakse ka sel aastal terves vallas. Kaasava eelarve suur väärtus on just ideed, mida esitatakse.

Saku valla kaasava eelarve summa on 40 000 eurot, mis võimaldab võiduidee alanud aastal teoks teha ning peatselt kuulutab vallavalitsus välja riigihanke.

Hääletada sai 27.12.2022 - 10.01.2023 digitaalselt Volises ja ankeediga valla raamatukogudes või vallavalitsuses. Hääletanuid oli kokku 453.

Ideede järjestus:

1. Üksnurme küla puhke- ja liikumisala – 90 häält;
  2. Saku janukustutaja - rajada valda neli avalikku joogivee kraani – 79 häält;
  3. Välijõusaal Üksnurme külla Rehe küüni juurde – 51 häält;
  4. Roobuka raudteejaama suunduva tee valgustamine – 41 häält;
  5. Jõulinnak Tänassilma mänguväljaku juurde – 37 häält;
  6. Üksnurme, Metsanurme ja Kasemetsa küla ühendav matkarada 37 häält;
  7. Saku Gümnaasiumi põhikoolimaja ja spordikeskuse parklas turvaline koht autost väljumiseks lasteaiapoolsesse serva, ülekäigukohtade muutmine ülekäiguradadeks ning bussipeatus ainult koolibusside sõitmise ajal, muul ajal võimaldada parkimine – 20 häält;
  8. Saku Gümnaasiumi põhikoolimaja õueala mänguväljak – 18 häält;
  9. Rohkem prügikaste Saku alevikku ja valda 15 häält;
  10. Lokuti küla võrkpalliplats – 11 häält;
  11. Pehme rada jooksjatele Sakust Kiisani 10 häält;
  12. Roobuka paistiigi puhastamine – 9 häält;
  13. Rattamaja Männiku külla Tooma tee algusesse – 7 häält;
  14. Kiisal Kasemetsa kergliiklustee äärde istepingid koos prügikastidega – 8 häält;
  15. Valla tutvustussiltide ja infotahvlite korrastus – 6 häält;
  16. Mänguväljak Männiku külaplatsile -–6 häält;
  17. Saku valla kergliiklusteedele märgistus, mis viitaks koeraomanike kohustusele oma looma väljaheited korjata ja prügikasti visata – 5 häält;
  18. Saku Jõupark kunstmurustaadioni või suusamaja lähedale – 3 häält.

Üksnurme küla puhke- ja liikumisala ettepanek esitati koos projektiga, mille eesmärk on pakkuda ajaveetmise võimalusi kogu perele. Alale paigaldatakse piknikupingid, trenažöörid, kahene kiik, laskumistross, liivakast.