Parkimisest Valdeku karjääri ümbruses

Suviste kuumade ilmadega Männiku teel stiihiliselt toimiv parkimine ja sellega seotud liiklusohtlikud olukorrad on Saku vallavalitsusele muret teinud kolm aastat. Alates ajast, kui Wakeparki korraldatud tegevus populaarsust võitis. Vallavalitus on korraldanud ümarlaudu, kus on osalenud kõik piirkonnas tegutsevad ettevõtted ja ühingud, kelle kliendid ja külastajad seal parkimiskohti vajavad. Wakepark oma veealade ja discgolfi rajaga, Kaitseliit ja tema populaarne lasketiir, jahiselts hotelli ja oma lasketiiruga, krossirada, lisaks veel sealsamas korraldatavad ATV ja jalgrattakross.

Ümarlaudade tulemusel oleme teinud mitu ümberkorraldust. Kolmandat hooaega on vald kokkuleppel krossiraja omanikuga suunanud kõiki vastavate liikluskorralduslike vahenditega ajutisele parkimisalale Männiku krossiraja alguses, kuhu mahub hinnanguliselt paarsada autot. Sealt viib hinnatud supluskohta kergliiklustee. Paraku peab suur osa suvitajaid mõnesajameetrist jalutuskäiku liiga pikaks ning otsib autole kohta suure liiklusega maantee ääres. Oleme teinud tihedat koostööd nii Maanteeametiga kui ka politseiga, esimene on kõnealusele lõigule paigaldanud parkimist keelavad märgid ja politsei on teinud paljudele ka trahvi. Paraku suudab ohtlikku parkimist seal lõpetada üksnes jahe ilm.

Alates eelmisest hooajast muutsime discgolfi raja algust ja saime selle järjest populaarsust võitva ala harrastajad kitsaks muutunud Trapi teelt ja ühtlasi ka riigimaanteelt ära. Nemad (hinnanguliselt u 70 autot päevas) pargivad nüüd maanteest kaugel, krossiraja alguses.

Paar nädalat tagasi otsustas vallavalitsus luua u 30 parkimiskohta juurde Trapi tee ehk vahetult suplema viiva tee paremale servale, kus samuti praegu parkimine keelatud. Tänaseks on sealselt trassivaldajalt kooskõlastus saadud ja kasutame ära sel nädalavahetusel saabunud jahedamaid päevi, mil suplejaid vähem, et kiirelt tegeleda taimestiku juurimise ja parkimiseks vajaliku aluskihi paigaldamisega.

On aga selge, et kuum ilm toob kohale nii palju autosid, et kõigile neile vahetult veepiiri äärde parkimiskoha ehitamiseks ei leidu lihtsalt ruumi. Vallavalitsus palub tungivalt sõita supluskohani viiva Trapi tee otsast mõnisada meetrit Saku suunas ja kasutada ajutist parklat kenas männimetsas ning võtta aega jalutada ilusal puhkepäeval parkimisalalt supluskohale viival turvalisel kergliiklusteel.