Kriisitoetus haridusvaldkonna eraettevõtjatele

Tulenevalt jätkuvast huvist haridusvaldkonna eraettevõtjate kriisitoetuse vastu, avas Haridus- ja Teadusministeerium täiendava taotlusvooru. Eraüldhariduskoolide, -lapsehoidude, -lasteaedade ja huvikoolide pidajad ning huvitegevuse pakkujad saavad taotleda kriisi leevenduseks toetust möödapääsmatute kulude katmiseks.

Viimane taotluse esitamise päev on 29. mai.

Taotlusvormi ja taotlemistingimused leiab Haridus- ja Teadusministeeriumi veebist https://www.hm.ee/kriisitoetus

Kriisitoetuse taotlemise tingimused on endised. Maksimaalne toetuse suurus lapse/õpilase kohta on 80 eurot kuu kohta ning seda saab taotleda kolme kuu eest (märts, aprill, mai). Sealjuures saab toetust taotleda maksimaalselt 50% laste/õpilaste arvu ulatuses. Taotluse aluseks võetakse laste/õpilaste arv 1. märtsil 2020.

Asutused, kes on esimeses voorus taotluse juba esitanud, aga tahavad seda täiendada, võivad esitada lisaks uue taotluse.

Esimene taotlusvoor lõppes 15. mail. Taotlusi menetletakse jooksvalt. Esimesed väljamaksed tehakse järgmisel nädalal.

Lisaeelarvega määrati kriisitoetuseks kokku 15 miljonit eurot. Toetusmeede puudutab ligikaudu 130 tuhandet last ja noort ning nende vanemaid.

Küsimuste korral palume kirjutada kriisitoetus@hm.ee