« Tagasi

Saku Tervisekeskus kutsub vaktsineerima koroonaviiruse vastu

Kutsume kõiki sakulasi, Sakus tööl käivaid inimesi ja valla külalisi vaktsineerima koroonaviiruse vastu. Vaktsineerimiseks ei ole vaja olla kohaliku perearsti nimistus ega valla sissekirjutusega.

Saku Tervisekeskuseson kasutusel kolm erinevat vaktsiini: mRNA vaktsiinid Pfizeri Comirnaty ja Moderna Spikevax ning vektorvaktsiin Janssen.
Jansseni vaktsiin on ühedoosiline, Pfizeri ja Moderna vaktsiinid kahedoosilised. Pfizeri vaktsiini kahe doosi vahe on 3-6 nädalat, Modernal neli nädalat.

Vaktsineerida saavad Eestis kõik alates 12. eluaastast. Kui teha praegu esimene vaktsiinisüst, on veel piisavalt aega, et kooliaasta alguses vaktsineerimiskuur lõpetada.

Pfizeri vaktsiin sobib alates 12.eluaastast, Moderna ja Jansseni vaktsiinid alates 18.eluaastast.
Soovitame ühe doosiga vaktsineerida ka nendel, kes on talvel ja kevadel
Covid-19 põdenud.

Kaitseme ennast ja oma lähedasi, töökaaslasi ja kõiki teisi meie ümber, hoiame koos ära koroonaviiruse kolmanda laine ning ühiskonna avatuna!

Vaktsineerimine on praegu parim viis iseend ja oma lähedasi kaitsta. Vaktsineerimine annab nakatumiste hulga kasvades ja uute piirangute rakendumisel palju suurema tegutsemisvabaduse ning lihtsustab igapäevaseid toimetusi – vaktsineeritud inimesed ei pea jääma lähikontaktsena eneseisolatsiooni, saavad lihtsamalt reisida ning külastada üritusi ilma testimata.

Vaktsineerimiskuuri toime kestab vähemalt aasta. Vaktsineeritutele antakse ELi vaktsineerimise digitõend, mis kehtib samuti vähemalt ühe aasta ja mida saab kasutada reisimisel ja üritustel.

Alaealistel palume vaktsineerima minna koos lapsevanema või seadusliku esindajaga. Vaktsineerima minnes tuleb kindlasti kaasa võtta isikut tõendav dokument. Kui tunnete end haigena või olete lähikontaktsuse tõttu isolatsioonis, siis tuleb vaktsineerimine edasi lükata. Neid, kes on COVID-19 haigust põdenud, oodatakse vaktsineerima 4–6 kuud pärast tervenemist ja neil tuleb teha vaid üks kaitsesüst.

Aja broneerimiseks palume helistada Saku Tervisekeskusesse numbritel 672 8618, 672 8620 või võtta ühendust meili teel info@tervisekeskus.ee.

https://tervisekeskus.ee/kontakt/