Raskeveokitel on lähinädalatel keelatud nõrga kandevõimega teedel sõita

22. märtsist paigaldas vallavalitsus kõikidele kruusateedele ja mõnedele pinnatud teedele liiklusmärgid, mis piiravad nendel teedel raskeveokite liiklemise. Põhjuseks tavapärasest oluliselt nõrgem teede kandevõime. Ootamatult palju on valda pöördunud inimesi, kes soovivad, et vald annaks neile siiski erandkorras liiklemise võimaluse.
Nimetatud piirang on siiski kehtestatud teede kaitseks, et oleks, kus sõita ka pärast teede kandevõime taastumist. Juba üksainus raskeveok võib rikkuda teekatet niipalju, et see nõuab pärast suuremat remonti. Me jälgime teede seisundeid vähemalt korra nädalas ning teeme piirangu lõpetamise otsuse iga tee osas eraldi. Seal, kus piirang ei ole enam põhjendatud, lõpetame selle kohe. Praegu on piirangud kehtestatud järgmistel teedel: Nõela teel, Kurtna-Vilivere teel, Sprindi teel, Ehitaja teel, Kuresoo ringteel, Kasemetsa teel, Metsavahi teel, Soo teel, Aadu teel, Mõisavahe teel, Tänassilma-Laagri teel, Kõrnumäe teel karjäärist Kirdalu teeni, Hao teel, Atiku teel, Rahula-Saku kõrvalmaantee 4,355. kilomeetrilt Atiku teele suunduval teel, Tuisu teel.
Piirangud kehtivad kindlasti veel 1,5 nädalat.