Presidendi tunnustus vabariigi aastapäeva puhul

President Kersti Kaljulaid andis Eesti Vabariigi aastapäeva eel riigi teenetemärgid tänuks 152 inimesele, kelle pühendumus oma tööle ja kogukonnale on muutnud Eesti elu paremaks. Teiste hulgas sai Valgetähe IV klassi teenetemärgi panuse eest Eesti elanikkonna vaimse tervise ja heaolu edendamisse ning vaimse tervise ja heaolu poliitika arendamisse Saku valla elanik, sotsiaaltervishoiu arendaja ja Tallinna Ülikooli professor Merike Sisask.

Maarjamaa Risti IV klassi teenetemärgi sai Jaapani Nagano prefektuuri Saku linnapea Seiji Yanagida – Eesti ja Jaapani ning kahe Saku linna suhete arendaja.

Teenetemärkidega tunnustatakse Eesti inimesi ja meie toetajaid välisriikides nende sihikindluse eest oma tegevuses ning lojaalsuses põhimõtetele, millele toetub kaasaegne Eesti – avatusele ja demokraatiale, teadmistele ja ettevõtlikkusele, hoolimisele ja märkamisele.