Covid-19 nakatumisnäitajad Saku vallas 22. aprilli seisuga

14 päeva nakatunute arv Saku vallas on 34.

Täpsem info riigis kehtivate piirangute, vaktsineerimise ja toetuste kohta  ning nõuanded toimetulekuks on lehel kriis.ee.

Vabariigi valitsuse sõnumid:

Sõnumid COVID-19 hädaolukorra lahendamise kohta:

• Jätkame ühiseid pingutusi, oht ei ole veel möödas. Koroonaviirusesse nakatumise näitajad on meie kõigi pingutuste tulemusel veidi paranenud, kuid haigestumine püsib endiselt väga kõrgel tasemel ning haiglates on rekordpalju patsiente. Kriisi ületamiseks peame jätkama pingutusi ja kiirendama riskirühmade vaktsineerimist.
  • Aitame eakad vaktsineerima, et kaitsta neid raske haigestumise eest. Pandeemiast ei ole muud väljapääsu kui vaktsineerimine. Iga COVID-19 riskirühma kuuluvale inimesele tehtud kaitsesüst võib olla elupäästev.
  • Testi ennast esimesel võimalusel. Ka väheste haigusnähtude korral pöördu perearsti poole või helista numbril 1220. Haigena või lähikontaktsena tuleb jääda koju.
  • Toetame enda ja oma lähedaste heaolu. Kriisis on teatav stressitaseme tõus loomulik. Kõige kättesaadavam vaimse tervise abi on head suhted usaldusväärsete inimestega. Kui tavalised meetodid stressiga toimetulekuks ei tööta, siis otsi abi ja julgusta seda tegema ka oma lähedasi. Nõuandeid leiad aadressilt www.kriis.ee/vaimnetervis.
  •
    • Koroonaviiruse leviku tõkestamiseks mõeldud piirangud kehtivad 25. aprillini (kaasa arvatud). Piirangud kehtivad kõikjal Eestis, et vähendada inimeste kokkupuuteid ja saada viiruse levik kontrolli alla.
    • Vältida tuleb ka erakohtumisi ja -pidusid. Kui kokkusaamine on hädavajalik ja seda pole võimalik veebi teel korraldada, siis ära kohtu korraga rohkem kui kuue inimesega ning võta kasutusele kõik ettevaatusabinõud.
    • Valmimas on koroonaviiruse mõjude juhtimise lähtealused, mis kirjeldavad otsuste langetamise põhimõtteid ja vajalikke tegevusi, et Eesti elu saaks koroonakriisist taastuda. Eraldi dokumendina on valmimas ka piirangute leevendamise plaan.
    • Vaktsineerimisel keskendutakse lähinädalatel eeskätt COVID-19 haigusest enim ohustatud vanemaealiste ja riskirühmadesse kuuluvate inimeste kaitsmisele. Elanikkonna laiema vaktsineerimisega alustatakse kevade lõpus. Rohkem infot leiad leheküljelt vaktsineeri.ee.