« Tagasi

24. maist muutub Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse avalike liinide bussidesse sisenemine ja väljumine, sealhulgas liinil 113

Et sõitjatel oleks mugavam bussis liikuda, tekib ringliiklus - sõitjad sisenevad esimesest ja väljuvad tagumisest uksest.

Liikumiskorralduse mõistmise lihtsustamiseks on bussides juhiskleebised.

Bussi sisenetakse esimesest uksest, kus asub kassaseade, et registreerida oma olemasolev sõiduõigus või soetada pilet selle puudumise korral. Sõiduõiguse olemasolul tuleb liikuda edasi ning leida endale sõidu ajaks istekoht ning kinnitada turvavöö.

Palume jätta juhi kabiini kõrval oleva ala kuni ukseni vabaks ning seista esimestest istmereast tagapool, et tagada juhile vaba vaateväli ohutuse tagamiseks.

Tagumist ust palun kasutada ainult väljumiseks, uksel on väljaspool punane suunav kleebis esiuksest sisenemiseks.

Tagumisest uksest on lubatud siseneda liikumisabivahendiga (näiteks: ratastool, rulaator, lapsevanker) sõitjatel, sealjuures tuleb sõiduõigus registreerida.

  

Bussist väljumiseks, andke sellest märku vajutades STOP nuppu ning liikuge peatuse lähenedes tagumise ukse juurde.

 

 

Juhiskleebiste paigaldamist on juba alustatud, bussides milles on kleebised paigaldatud on uus liikumisskeem kohustuslik.

Vaata uudist siit https://www.ytkpohja.ee/et/uudised-ja-teated/-/asset_publisher/BxAVg7CUKFLs/content/id/31006699?redirect=https%3A%2F%2Fwww.ytkpohja.ee