Tallinna Keskraamatukogu e-raamatukogud on nüüd avatud kõigile Eesti elanikele

Tallinna Keskraamatukogu avas 18. märtsil oma e-raamatukogud kõigile Eesti elanikele.

Kuna nõudlus on kasvanud, siis hangitakse e-raamatute litsentse jooksvalt juurde tavalisest suuremal hulgal. E-raamatute hankimist on lubanud erakorraliselt toetada nii Tallinna Linnavalitsus kui Kultuuriministeerium.  Mitme teise omavalitsuse hulgas on ka Saku toetanud litsentside ostmist.

ELLUst leiab lugeja kaasaegseid eestikeelseid e-raamatuid nii kodumaiste kui ka välisautorite sulest. E-raamatuid on võimalik lugeda nii tavalise arvuti kui ka nutiseadme (tahvelarvuti, nutitelefon) abil. ELLU on kohandatud vaegnägijatele.

OverDrive sisaldab inglise- ja venekeelseid e-raamatuid ning audioraamatuid, mida  saab lugeda või kuulata arvutis ning erinevates nutiseadmetes kas veebilehitseja või äpi kaudu, samuti laadida e-lugeritesse.

Rbdigitali kasutades saab laenata ja lugeda e-ajakirju inglise, vene ja hiina keeles. Valikus on käsitöö- ja kodukujundus-, samuti hobidega (fotograafia, tehnika jms) seotud ajakirju. Lugeda saab näiteks ajakirju Newsweek, All About History, Backpacker, Health & Fitness, Lonely Planet Traveller. Laste- ja noorteajakirjadele valikus on näiteks e-ajakirjad Minecraft World Magazine, How It Works ja Storytime. Artiklitest saab teha väljatrükke. Korraga laenatud e-ajakirjade arv ega nende kontol hoidmise aeg ei ole piiratud. E-ajakirju saab lugeda nii veebilehitsejas kui seadmesse installeeritud RBdigitali rakenduses.

E-raamatukogude kasutamiseks tuleb ennast Tallinna Keskraamatukogu lugejaks registreerida. Rohkem infot e-raamatukogude kohta leiab Tallinna Keskraamatukogu veebilehelt. Otselingid andmebaasidele on ka Saku Vallaraamatukogu kodulehel.

ENE LODDES

Saku Vallaraamatukogu direktor