« Tagasi

Saku Vallavalitsus kutsub üles märkama

Hea kogukonnaliige, praegu on aeg märgata ja aidata. Kõige enam ohustatud riskigrupis on eakad ja kroonilisi haiguseid põdevad inimesed. Meie hool on neid hoida eemal välistest kontaktidest, millesse nad satuvad poodi või apteeki külastades. Edaspidi võib sarnast abi vajada terve karantiini määratud perekond.
Kutsume üles külaseltse, korteriühistuid ja ühinguid kaardistama oma naabruses abivajajad ning leidma enda hulgast abistaja, et vajalik abi kohale toimetada. Seejuures tuleb leppida kokku üks konkreetne isik, kes abivajajaga suhtleb, liigseid kontakte tuleb vältida. Paki jätmiseks ja vajadusel arveldamiseks tuleb kokku leppida ohutu paik, et vältida paki üleandmisel füüsilisest lähedusest tekkivat nakkusohtu.
Abivallavanem Tanel Ots: „Kutsun üles kasutama vanu häid ja täiesti ohutuid suhtluskanaleid – helistage oma naabrile, sugulasele, ammusele sõbrale ja küsige, kuidas tal läheb. Meie kõrval võib olla inimesi, kes vajavad rahustamist või konkreetseid juhiseid igapäevase infotulva mõistmisel. Iga kriis pakub ka ilusaid võimalusi, mida tuleb ära kasutada – meile kõigile on isolatsioonis viibides kingitud midagi väga väärtuslikku ja see on vaba aeg. Keegi ei pea end üksi tundma, täna räägitud jutud võivad meid siduda ka aastate pärast, kui kriis on ammu unustatud. Hoiame üksteist!"

Kui on neid, kellel pole ühtki lähedast ega leidu märkajat kogukonnas, siis palume sellest teavitada vallavalitsust meiliaadressil saku@sakuvald.ee või telefonil 671 2431.