Ka noortel tuleks omavahel distantsi hoida

Politsei on alates esmaspäevast,  16. märtsist, rakendanud nii Tallinnas kui ka Harju maakonnas noorsoopatrulle, kelle eesmärk on väljas liikuvate noortega suhelda, neile riskidest rääkida. Vajadusel teavitame ka vanemaid, on võimalik hetkeolukorrast tulenevalt rakendada ka viibimiskeeldu. Tulenevalt ülaltoodust oleme ka meie Saku valla noorsootöötajad rohkem värskes õhus ja jälgime olukorda.
Viimastel päevadel on politsei ja ka kohalikud elanikud täheldanud, et vaatamata üldisele soovitusele püsida kodus, vähendada lähikontakte, mitte olla koos suurtes gruppides on alaealised seda soovitust eiramas. Kui päeva esimesel poolel veel püsitaksegi kodus ja eeldatavasti tegeletakse õppetööga, siis alates kella 15 on täheldatud suurmete gruppide tekkimist. On juba esinenud ka kampade poolt lõhkumisi ja võõrale territooriumile sisenemist.
Osalt on ka vanemad seda meelt, et lapsed peavadki värskes õhus olema. Samas mõistmata seda, et lapsed ei viibi õues üksi, vaid sageli üsna lähikontaktides oma kaaslastega ja on nakkusele seeläbi sama haavatavad kui täiskasvanud ning kannavad seda ka kodudesse edasi.
Ühe tähelepanekuna on toodud välja ka see, et lapsed kasutavad tasuta ühis­transporti selleks, et sõita maakonnast linna vaba aega veetma. Politsei on koos Põhja-Eesti ühistranspordikeskusega otsimas lahendust, kuidas sellele operatiivselt reageerida ja probleemi lahendada.