Sotsiaalkindlustusamet pöörab tähelpanu asendushooldust vajavatele lastele

Sotsiaalkindlustusameti teavituskampaania "Laps on pereootel" eesmärk on jõuda võimalikult paljude Eestimaa inimesteni, et üha rohkem asendushooldust vajavaid lapsi leiaks ajutiselt või pikaajaliselt armastava ja hooliva pere.

Asendushoolduse teemalised materjalid leiab veebilehelt Tark Vanem, kuhu jõuab ka veebiaadressilt hoolduspere.ee

Infotunnid ja vestlusringid kogukondades

Juba tuleval laupäeval, 5. juunil korraldavad meie head partnerid MTÜ Oma Pere ja SOS Lasteküla, Tallinna Lastekodu ja MTÜ Teadlik Lapsevanem Rapla Kultuurikeskuses infotunni, kuhu oodatakse kõiki, kes alles mõtlevad kasuvanemlusele ning soovivad saada infot. Infotunnile järgneb Raplamaa kasuperede rühmanõustamine. Lisainfo sotsiaalmeedias.

Reedel, 11. juunil kl 15.00 korraldatakse Viimsi raamatukogus Elava Raamatukogu formaadis vestlusringi ja kohtumine asendushoolduse spetsialistide ja peredega. Ürituse kohta leiab rohkem infot sotsiaalmeediast.

Asendushoolduse uudiskirjaga saab liituda siin.

Lühifilmid ja treiler

Neljas lühifilmis jagavad kogemusi eesti- ja venekeelt kõnelevad hoolduspered, samuti valdkonna spetsialistid. Arutatakse näiteks, miks ei saa lapsed kasvada sünniperes, mis on hoolduspere roll ning kuidas saadakse hoolduspereks. Hoolduspere vanemad räägivad avameelselt oma teekonnast, rõõmudest ja väljakutsetest jpm. Filmid leiab veebilehelt hoolduspere.ee ja sotsiaalkindlustusameti YouTube'i lehelt. Peagi lisanduvad filmidele eesti- ja venekeelsed subtiitrid.

Infovoldik "Kogu tõde hooldusperest" / «Вся правда о попечительской семье»