Saku valla gümnasistid saavad sammastega õppehoone

Saku valla gümnasistid alustavad tänavu kooliaastat 1. septembril kell 11 rongkäiguga oma vanast koolimajast uude vastrenoveeritud majja.

„Kõrged laed, avarad trepikojad, akadeemiline õhkkond. Tartu Ülikooli meenutav sammastega maja aadressiga Teaduse 1 – mis saaks olla veel paremaks hüppelauaks kõrgkooli!" iseloomustab Saku abivallavanem Tanel Ots äsja renoveeritud hoonet, mis ehitati maakorralduse ja maaparanduse tehnikumi tarbeks ning valmis 60 aasta eest – sügisel 1959.

Uut koolihoonet oli vaja, kuna laste arv vallas pidevalt kasvab – tänavu alustab Sakus kooliteed juba 1364 õpilast, neist gümnaasiumis 238. Gümnasistidele omaette keskkonna loomine on riigigümnaasiumite kogemuste põhjal end igati õigustanud. Kuna Saku vallal pingutustele vaatamata kooli saada ei õnnestunud, ehitati uus haridustempel oma raha eest. Kolmekorruseline 6700ruutmeetrine hoone renoveeriti keldrist katuseni ühe aastaga, koos sisustusega läks see maksma ligi 5 530 000 eurot.

Kõige suurem osa renoveeritud hoonest jääb gümnaasiumi kasutusse, kuid majas hakkavad tegutsema ka valla kultuurikeskus ja raamatukogu ning ruumid saab ka Omniva postkontor.

Uus maja avatakse 1. septembril piduliku rongkäiguga: kell 11 marsivad kõik 2.–12. klasside õpilased puhkpilliorkestri saatel Tallinna maanteel asuva Saku Gümnaasiumi õppehoone juurest läbi aleviku Teaduse tänava hoone lipuväljakule – nooremad õpilased saadavad gümnasistid nende uude koolimajja. Kell 11.30 toimub seal kooliaasta avaaktus ja hoone pidulik avamine.

Infot saab abivallavanem Tanel Otsalt telefonil 5663 6400 või e-aadressil tanel.ots@sakuvald.ee.

Tegijad:

Projekteerija: Robert Mirski, Esplan OÜ