Sakus asutati Jaapani sõprade klubi

Sakus asutati 2. juulil Saku valla Jaapani sõprade klubi, kuhu on oodatud kõik, kel huvi jaapani kultuuri ja ühiskonna vastu. Klubi on Saku valla elanike ja organisatsioonide vabatahtlik ühendus, mille eesmärk on edasi arendada Eesti Saku valla ja Jaapani Saku linna koostööd.

Jaapani Saku linnas loodi Eesti sõprade klubi juba 15 aastat tagasi ning see tegutseb aktiivselt. Eestis on kahe omavalitsuse vahelisi suhteid edendanud nii vallavalitsus kui erinevad asutused ja organisatsioonid. „See klubi ühendabki nüüd Saku valla Jaapanist huvitatud kogukonda, annab erinevatele Jaapaniga seotud tegevustele vormi ja liidab tegijad ühtseks sõpruskonnaks," ütles klubi president Maia Sokk. „Lisaks aitab klubi arendada koostööd teiste sarnaste ühendustega nii Saku vallas, Eestis kui ka välisriikides."

Üheskoos tegutsedes on eesmärk äratada Saku valla elanikes huvi jaapani kultuuri, keele, kunstide, majanduse ja teiste Jaapaniga seonduvate teemade vastu ning tutvustada Eestit jaapanlastele ja vastupidi.

Saku valla Jaapani klubi asutas 17 valla elanikku ning klubil on oma FB-i lehekülg Saku Jaapani Klubi.

Sõprussuhete algus Jaapani Saku linnaga ulatub juba eelmisesse sajandisse, mil Eesti saatkonna diplomaat külastas 1999. aastal Jaapanis Saku linna. Sellest ajast alates on sõprussuhted järjest tihenenud. Ametlike delegatsioonide külaskäikudest on kasvanud välja õpilas- ja kultuurivahetus. Hiljuti avati Jaapani Sakus eesti kunstniku Kaljo Põllu graafika näitus, juba kolmandat aastat saabuvad augustis nädalaks ajaks Saku valda Jaapani õpilased ning oktoobris lähevad Saku õpilased vastukülaskäigule Jaapanisse. Seoses järgmisel aastal Tokyos toimuvate olümpiamängudega kutsub Saku linn Eesti sportlasi Jaapani Sakku treeninglaagritesse. Kavandamisel on kultuurikollektiivide külaskäigud.

Just täna lõpeb Jaapani Saku linna delegatsiooni külaskäik Eestisse. 15liikmeline delegatsioon kohtus Eestis nii president Kersti Kaljulaidi, Eesti Kunstimuuseumi juhi Sirje Helme, Eesti Olümpiakomitee ja Kergejõustiku Liidu liikmetega. Jaapanlased võtsid osa ka 150. laulu- ja tantsupeost, marssides peopaika rongkäigus Saku valla lippude all.