« Tagasi

Saku kahe lasteaia toitlustamisest

Vallavalitsus kinnitab, et on teadlik viimastel kuudel tekkinud toitlustamise probleemidest Saku kahes lasteaias: toit on olnud aeg-ajalt ebakvaliteetne ning seda pole vahel ka jätkunud. Probleem sai alguse sellest, et pikka aega head tööd teinud võtmeisikud lahkusid köögist. Järgnes periood, kus köögitöötajad vahetusid. Saime tunda koka käekirja, kes ei suutnud nõutud kvaliteediga toitu valmistada ja lühikese perioodi jooksul väljastati köögist kvaliteetse toidu asemel tehnoloogilist praaki. Vaatamata otsingutele pole kahjuks tänaseni suudetud kollektiivi leida kompetentset ja kogemustega kokka.

Olukorra lahendamiseks kutsus vallavalitsus 17.01 kokku toitlustusteenistuse, lasteaedade juhid ja hoolekogu esindajad ning kohtumisel lepiti kokku üksikasjalik plaan probleemi lahendamiseks perioodiks, mil kokka pole leitud.

Mõlema lasteaia kõikides rühmades seati sisse igapäevane tagasiside süsteem, kus kahe nädala jooksul iga päev iga söögikorra kohta väljastati kööki tagasisideleht. Kõikides rühmades kirjutati, kuidas toit maitses, kas lapsed said kõhud täis ja kui palju toitu läks prügikasti. Võimalus oli lisada ka kommentaare. 1. veebruaril sai kahenädalane periood täis ning selle tagasiside põhjal on toit olnud valdavalt hea.

Üks koosolekul kokku lepitud nõuetest oli, et mistahes põhjusel ebaõnnestunud toitu köögist rühmadesse ei väljastata. Kahjuks 4. ja 6. veebruaril see siiski juhtus. 4. veebruaril pakuti lastele kohupiima, kus olid sees suured želatiinitükid. Meeskonna nimel on toitlustusteenistuse juht vabandanud, tunnistanud tehtud vigu ning kirjutanud juhtunu kohta seletuse.

Samuti ei ole köök suutnud alati rahuldavalt täita nõuet, et ebaõnnestunud toidu asemel väljastatakse asenduseks teine toit. Nendest rikkumistest ei kavatse vallavalitsus mööda vaadata.

Sarnast kahenädalast testi perioodi korratakse veel vähemalt kahel korral. Selle aja jooksul tuleb köök komplekteerida töövõimelise meeskonnaga. Jätkuvalt otsime Päikesekillu keskuskööki head kokka.

Nendel nädalatel on väga suur abi olnud Päikesekillu lapsevanematest ja hoolekogu liikmetest, lasteaia õpetajatest ning abiõpetajatest, kes on olnud südamega olukorra parandamise juures. Aitäh Teile!

Vallavalitsus teeb iganädalaselt köögist väljastatavast toidust ja rühmade tagasisidest kokkuvõtted, mille põhjal vajadusel sekkutakse ning tehakse kiired otsused olukorra parandamiseks.