« Tagasi

Algab Saku uue spordikeskuse ehitus

Saku uue spordikeskuse ehitus võib alata! Eile sõlmis vallavalitsus hanke võitjaga, OÜga Nordlin Ehitus, spordikeskuse ehitamise lepingu. Hoone läheb maksma 4,7 miljonit eurot ja peab valmis saama aasta pärast.

Uus spordikeskus tuleb väga pallimängusõbralik – maha märgitakse väljakud järgmiste mängude tarvis: korvpall, võrkpall, tennis, sulgpall, saalijalgpall, saalihoki. Suurvõistluse ajal on kogu saal üks suur peaväljak, kuid treeningute ajal on võimalik jagada saal kardinatega mitmeks vähendatud mõõtmega harjutusväljakuks.

Lisaks on alumisel korrusel jooga harrastajatele saal, mida saab kasutada ka ettevalmistussaalina, näiteks enne võistlust soojenduseks. Hoone teisele korrusele tulevad jooksurajad ning fuajeesse on kavandatud kohvik.

Uues hoones on võimalik sportlastele ka kaasa elada – saali elektrilisi tribüüne on võimalik ühe nupule vajutusega sisse-välja sõidutada ning neile mahub istuma 335 pealtvaatajat.

Saku spordihoone ehitajal, Nordlin Ehitusel, kogemusi sarnaste objektide ehitamisel jagub, viimane valminud spordiobjekt, Raasiku spordihoone, valmis tänavu suvel.