« Tagasi

Toimus Saku Gümnaasiumi ehituse avakoosolek

Reedel, 20 juulil, toimus Teaduse 1 hoone ehituse avakoosolek. Vaidlused hoone renoveerimiseks tehtud hanke üle on lõppenud. Sel nädalal allkirjastasid tellija AS Saku Maja ja peatöövõtja Nordlin Ehitus OÜ lepingu. Ehitusmaksumuseks kujunes 3,99 miljonit eurot, millest 3 miljonit on valla osa ja ühe miljoni ulatuses investeerib hoone omanik AS Saku Maja. Hoones on kasulikku netopinda üle 5000 ruutmeetri. Hoone projekteeris koolimajaks arhitektuuribüroo Esplan OÜ, ehitusjärelevalvet peab P.P. Ehitusjärelevalve OÜ.

Tulevane Saku Gümnaasium alustab 2019 sügisel õppetööd põhjalikult renoveeritud hoones aadressil Teaduse 1. Majja on planeeritud gümnaasiumiosa 324 õpilasele, mis on piisav mitmekülgse hariduse pakkumiseks ning kõigi vajalike õppesuundade ja valikainete tagamiseks. Uued ruumid saab renoveeritavas hoones ka Saku Huvikeskus, osa pindu on gümnaasiumiga ristkasutuses. Vanale kohale esimesel korrusel jääb armsaks saanud raamatukogu.

Gümnaasiumiosa kolimisega Teaduse 1 hoonesse 2019. aasta sügisel saab meie põhikooli ning algkooli osa leevendust suurele ruumikitsikusele ning jagub ruumi paisumiseks kuni uue põhikooli valmimiseni loodetavasti aastal 2022. Tänavu sügisel alustab Sakus gümnaasiumiõpet 212 noort ning järgnevatel aastatel saavad gümnaasiumiküpseks suured põhikoolilennud.

„Haridusspetsialistid rõhutavad, et 10.­-12. klassidele võimaldatud eraldiseisev õppehoone loob akadeemilise õhkkonna ja valmistab ette ülikooliks viisil, mida pärast põhikooli samas koolimajas jätkates on tunduvalt raskem saavutada. Eraldi hoones on koridoris vähem lärmi, tingimused individuaalseks ja rühmatööks, samuti on võimalik läheneda õppetööle paindlikult, näiteks pidades 75-minutilisi õppetunde. Kaasaegse sisustusega vana maja aura on iseloomulik mitmele eliitkoolile Tallinnas ja Tartus. Külastasime enne otsuse langetamist  juba avatud riigigümnaasiume, millest näiteks Jõgevamaa Riigigümnaasiumi 2013. aastal renoveeritud hoone on pea äravahetamiseni sarnane meie omaga, ainult meie sambad on ägedamad ja tartuülikoolilikumad," selgitab abivallavanem Tanel Ots.

Uhke kuue sambaga hoone on valminud 1959. aastal ning on projekteeritud ja ehitatud koolimajaks. Lühikest aega tegutses siin Saku Maakorralduse- ja Maaparanduse Tehnikum. Hiljem on väärikas maja täitnud mitut ülesannet ja olnud koduks erinevatele asutustele ning ettevõtetele. Tänaseni tundsime seda Saku Valla Majana, kus lisaks vallavalitsusele töötasid ka vallaraamatukogu, huvikeskus, noortekeskus, postkontor ning mitmed teenindusasutused.

Hoone välisarhitektuuri ei muudeta, ka siselahenduses püütakse fuajees, trepihallis ning saalis säilitada ajastu hõngu. Ehitatakse kõiki korruseid ühendav lift. Hoone suur saal jääb valla esindussaaliks, samuti kontsertide ja teatrietenduste paigaks ka edaspidi.