« Tagasi

Krõbekuiv mets võib süttida ka kuumast tolmust

Saku vallavalitsus kutsub üles kõrgendatud tähelepanuga jälgima meie metsades toimuvat. Täieliku liikumiskeelu asemel kutsume kodanikuaktiivsusele, et märgata, kaaskodanikke hoiatada ja põlenguohtu põhjustavat tegevust ennetada. Näiteks võiks abi olla iga drooniomaniku valvsast pilgust.
Juuni algusest on üle Eesti suure tuleohuga aeg, mis tähendab, et kõrge temperatuuri ja sademete puudumise tõttu võib metsas ja maastikul tekkida tulekahju äärmiselt kergelt. Seetõttu on metsas keelatud igasuguse lõkke tegemine (ka selleks ette nähtud kohtades), grillimine, suitsetamine.
Krõbekuiva looduse võib süüdata ka maas vedelevale klaasikillule paistev päikesekiir ning auto väljalaskesüsteem ja näiteks ATV summutilt samblale kukkunud kuum tolm. Parem on mootorsõidukitega praegu üldse mitte metsa minna.
Männikul süttisid eile kahe karjääri vahelise tee äärde ladustatud hooldusraie jäätmed. Põlengut kustutasid vabatahtlikud päästjad ning üks kutseline päästekomando. Õnneks konkreetses kohas ei olnud tulel väga võimalik levida ning päästjad said ruttu jaole, sest lõpetasid just samas läheduses teise põlengu kustutamise.