Purgimisteenuste hinna tõusust

Volikogu tõstatas tänasel istungil küsimuse fekaaliveo hinna tõusust, mille üle vallaelanikud nurisevad.

Saku vallas osutavad purgimisteenust nii Saku Maja kui ka mitmed väikefirma autod. Saku Maja esindaja Kadri Kralla sõnul lõpetas Saku Maja eelmisel aastal võõraste purgijatega lepingud ära, sest selgus, et tegelik fekaalivedu purglasse oli 10 korda suurem, kui autojuhid seda näitasid. Olukorrast tõelise pildi saamiseks paigaldas Saku Maja oma purgla juurde valvekaamerad, mis lõhuti aga peatselt ära.

Saku vallavanema Tiit Vahenõmme sõnul põhines fekaalivedajate odav hind tegelike koguste varjamisel. „Varastati nii Saku Maja tagant kui veeti fekaale suvalistesse kohtadesse," ütles vallavanem, kelle sõnul võib tegelikust hinnast saada pildi Saku Maja purgimisteenuse hinda vaadates, sest see sisaldab komponentide reaalseid hindu. 8-9 m3 äravedu maksab tellijale 39 eurot.

Kui Saku valla Tammemäel asuvasse pumplasse enam purgida ei saanud, hakati purgima Tallinnasse, kus süsteem töötas samuti aususel. Ka seal purgis mitu autot korraga ja kirja pandi vaid üks. Seejärel karmistas ka Tallinna Vesi järelevalvet.

„Kui nüüd ei õnnestu purgijatel oma koormat kuskile ära sokutada, siis on saanud teenus oma õiglase hinna," ütles Saku vallavanem.

Tallinn küsib ühe kuupmeetri purgimise eest autojuhilt 2.50-3 eurot, Saku Maja küsis 1 euro. „Ka see 1 euro oli purgijatele ilmselt liig, et nad meid petma pidid," ütles Saku Maja esindaja Kadri Kralla volikogu liikmete küsimustele vastates. Tema sõnul on Tallinnal kavas tõsta hind 5 eurole ja ka Saku Maja peab hinda tõstma, sest 1eurone hind on kahjumlik.

Praegu on Saku Maja purgla veel ümberehitustööde tõttu remondis ja sinna purgida ei saa.