Õpilaste tasuta sõit ja KKK

Seoses Saku vallas elavatele õpilastele tasuta transpordi pakkumisega tekkinud korduma kippuvad küsimused ja vastused

* Mis peatuseni saavad õpilased nr 206 bussiga tasuta sõita ja millal peavad ostma pileti? – Õpilased saavad tasuta sõita Männiku peatuseni, mis on ühtlasi ka Tallinna linnaliinibusside lõpp-peatus (mitte segi ajada Männiku raudteejaama peatusega, mis asub Saku vallas Männiku küla juures). Laps peaks kohe bussi sisenedes ütlema, kuhu ta soovib sõita, ja juht peab talle müüma kohe õige pileti (kui Männiku peatuses maha läheb, saab tasuta sõita; kui sõidab edasi, ostab 1eurose pileti).

* Millise peatuseni on õpilasele sõit tasuta Elroni rongis? – Elroni rongis saab tasuta sõita Valdeku peatuseni.

* Millise dokumendiga saab oma tasuta sõidu õigust tõendada? – Tasuta sõidu õigust tuleb tõendada näidates bussides kas Saku valla e-õpilaspiletit või mõne teise kooli Ühiskaardi funktsiooniga e-õpilaspiletit või isikustatud Ühiskaarti. Rongis tuleb Ühiskaardile lisaks näidata ka õpilaspiletit.

* Kuidas saab õpilane 206 ja 219 bussides maksta? – Pileti eest saab tasuda kas sularaha eest, isikustatud kui ka isikustamata Ühiskaardiga või e-õpilaspiletiga, millel on Ühiskaardi funktsioon ehk millele saab raha laadida.

* Millega saab Elroni rongis pileti eest maksta? – Elronis saab üksikpileti osta sularaha eest (õpilasele sõit Tallinnas 90 senti) või tasuda Elroni sooduskaardiga (õpilasele sõit 81 senti). Päevapilet või kuupilet on võimalik osta ka isikustatud Ühiskaardile.

* Õpilane sõitis Sakust nr 206 bussiga linna, näitas Reaalkooli õpilaspiletit ja pidi ostma täispileti. Miks? – Põhjus võis olla selles, et õpilaspilet oli pikendamata.

* Kui õpilasel pole veel õpilaspiletit, kuidas ta siis nr 206 ja 219 bussidega tasuta või soodustusega sõita saab? – Sellisel juhul saab ta sõita isikustatud Ühiskaardiga.

* Laps ei saa endiselt ei õpilaspileti ega isikustatud Ühiskaardiga sõita. Mida peab tegema? – Saatke e-posti aadressile samat@samat.ee kas lapse isikukood või kaardi number, et saaks kontrollida, kas tal on kaardile tasuta sõidu õigus kantud. Seda saab kontrollida ka ise aadressilt https://www.pilet.ee/viipe/uhiskaart/activetickets?clr

* Kajamaalt tulles saabub buss nr 21B Saku Salu peatusesse 13.54. Linna sõiduks on vaja ümber istuda liinile nr 23 Saku Raudteejaamas kell 14.01. Selle 7 minutiga aga raudteejaama ei jõua. – Liin 21B sõidab tegelikult Saku Raudteejaama. Vaatame graafikud üle kahe nädala jooksul ja teeme vajalikud parandused.

* Kas on võimalik lisada koolibussi teekonnale lisapeatusi? – Eestis ei tohi olla õpilase jalgsi käidav koolitee pikem kui kolm kilomeetrit. Samas kui on võimalik, loob vald soovitud kohta peatuse ka siis, kui koolitee pikkus jääb alla kolme kilomeetri. Valla siseliinidel on muutuse tegemine lihtsam ja kiirem. Kui on aga tegemist avaliku liini bussiga, siis võib peatuse lisamine aega võtta, sest seda tuleb taotleda ühistranspordikeskuselt. Peatuse lisamine saab toimuda vaid juhul, kui on tagatud kõikide reisijate ja kaasliiklejate turvalisus.

* Kas on võimalik muuta osade busside aegu, et lapsed saaksid järgmisele bussile ümber istuda ka siis, kui esimene buss hilineb? – Bussigraafik vaadatakse üle esimese kahe nädala jooksul ja tehakse vastavad korrektiivid. Ettepanekuid bussiaegade ja -peatuste muutmise kohta võib esitada valla majandusteenistuse juhile peep.pukk@sakuvald.ee.