« Tagasi

Sel nädalal toimuvad Sakus filmivõtted

Noormees, kes lahkus  aastaid tagasi vanemate juurest Keilast Soome ehitajaks, saab teada, et endine pruut, keda viimati kohtas üle poole aasta tagasi, saab kohe lapse. Naine ise pole emaduseks valmis ja kui mees last endale ei taha, läheb tüdrukuke lapsendamisele. Võta või jäta!

Sellise sisuga filmi ühest 40 võttepaigast üks on ka Sakus. Võtted toimuvad 19., 20. ja 25. juunil Tehnikumi tn. 2 majas ja selle ümber. Tegevus käib enamasti majas sees, kuid 20. juunil kestavad võtted kella 14-2 öösel ning maja ümber on paigaldatud ka spetsiaalset valgust. Üks kaader filmitakse ka vallale kuuluva väikese põllulapi peal, mida hooldavad kohalikud pensionärid, kellest tädi Leida on filmis ka taustanäitleja rollis. Samuti liigub võttegrupp kaameraga Tehnikumi 10 maja juures.

Filmi tootja on Allfilm OÜ (www.allfilm.ee), režissöör Liina Triškina, produtsent Ivo Felt, peakunstnik Markku Pätilä, kes olnud kunstnik enamusel Aki Kaurimäki filmidel. Osades: Reimo Sagor, Andres Mähar, Mait Malmsten, Viire Valdma, Eva Koldits, Indrek Ojari, Egon Nuter, Priit Võigemast jt.