Süütame üheskoos noorte laulu- ja tantsupeo “Mina jään” tule ja ehime Eestimaad EV100 alguse puhul

XII noortepeo "Mina jään" juhid Heli Jürgenson ja Margus Toomla kutsuvad 16. aprillil kell 19.00 kõiki inimesi, kogukondi, perekondi ja sõpruskondi süütama oma kodupaigas oma südametulest väiksemaid ja suuremaid lõkkeid, küünlaid või tõrvikuid.

"Kunagi varem ei ole noorte laulu- ja tantsupeo tuld nii suurelt süüdatud," selgitas Heli Jürgenson. "Sündmuse teeb veelgi erilisemaks see, et tule süütamisega, mida loodetavasti paljud eestimaalased ka oma kodupaigas teevad, saab alguse ka ajalooline Eesti Vabariik 100 programm," lisas Jürgenson.

"Kui üldlaulu- ja tantuspidude puhul mäletame suurejoonelisi tuleteekondi Tartust Tallinna, siis noortepidude eel tuleteekonna traditsiooni ei ole, sest noortepeod saidki 1962. aastal alguse Tallinnast."

Oma tulesüütamise paluvad korraldajad jäädvustada ka foto või videona sotsiaalmeediasse ja lisada teemaviide #minajään. Parimad fotod jõuavad õhtul teleekraanile, mil kontserdist ning laulu- ja tantsupeo tulesüütamisest teeb otseülekande ka ETV.

Palume ka pildid tule süütamisest saata aadressile annely.suvi@sakuvald.ee, mille järel saame pildid üles panna Saku valla kodulehele.